Glen Scotia

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Glen Scotia je skotská palírna patřící společnosti Lomond Distillery. Produkuje se zde single malt skotská whisky - čistá sladová whiskey, produkt jedné palírny. Palírna se nachází ve městě Campbeltown. Campbeltown je malé město na západním pobřeží Skotska v hrabství Argyllshire. Dalšími palírnami nacházející se v této oblasti jsou Springbank a Glengyle.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

V současné době patří tato palírna společnosti Loch Lomond Distillery Co Ltd. a je v provozu pouze tři měsíce ročně pod vedením zaměstnanců z palírny Springbank, která zdůrazňuje svou oddanost k oblasti Campbeltown. Produkčním manažerem je Ian MacAllister. Voda, která je pro výslednou chuť whisky velmi důležitá bere tato palírna z jezera Crosshill Loch.

Produkty palírny[editovat | editovat zdroj]

Nejznámějšími produkty z této palírny jsou 12-ti, 14-ti a 17-ti letá whiskey. Zajímavostí těchto láhví je to, že mají všechny stejnou etiketu a jejich stáří je napsáno pouze na obalu hrdla. Vedle toho palírna také produkuje 8-mi letou a 21 letou whiskey. V palírně se také plnily ročníkové 5-ti až 8-mi leté Vintage Campbeltown Malt, 14-ti letá Campbeltown Malt a 8-mi letá vatted Royal Culross. Tyto whiskey jsou však poměrně vzácné, a proto také velmi drahé.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]