George Jung

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

George Jung (* 6. srpna 1942), přezdívaný "Boston George", byl americký drogový dealer v 70. letech 20. století. Jako mladý a nezkušený člověk přijel s pár přáteli do Kalifornie zbohatnout prodáváním drog. Začal u marihuany, po které byla mezi snobskými obyvateli Kalifornie velká poptávka a pokračoval ke kokainu a tvrdším drogám. Jung byl členem Medellínského Kartelu, který byl odpovědný až na 85 procentech koikanu pašovaného do USA. Po nesčetných zatčeních a následných unicích zákonu, si nyní odpykává trest 60 let v kalifornském vězení. Na svobodu se podívá nejdříve v roce 2015.Jeho dcera ho ve vězení navštívila poprvé až rok po zveřejnění filmu Kokain (Blow).

Film o George Jungovi[editovat | editovat zdroj]

Před několika lety byl natočen film o George Jungovi, Kokain. Junga v něm ztvárnil Johnny Depp. Johnny před natáčením Junga osobně navštívil ve vězení.

Jungova dcera[editovat | editovat zdroj]

Ve filmu i v Jungově reálném životě hraje důležitou roli jeho již dospělá dcera. Další podrobnosti o jeho rodině, pohled na drogy a životní úloze můžete vidět ve filmu jménem Kokain (Blow), kde mimo jiné hraje i Penélope Cruz.