Frapé

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Řecké frapé

Frapé (řecky φραπές – frapés) je studená káva s hustou pěnou hojně užívaná v Řecku a na Kypru. Na výrobu se používá instantní káva, nejlépe sušená tzv. sprayováním.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Počátky frapé sahají do roku 1957, kdy bylo náhodou vytvořeno během mezinárodní výstavy v Soluni. Zástupce firmy Nestlé Yannis Dritsas zde vystavoval nový čokoládový nápoj pro děti připravovaný z čokoládového prášku a mléka protřepáním v šejkru. Dritsasův zaměstnanec Dimitris Vakondios si chtěl o přestávce připravit svou instantní kávu a neměl k dispozici teplou vodu. Rozhodl se tedy do šejkru přidat studenou vodu a instantní kávu. Takto náhodou vzniklo frapé, nápoj populární především v Řecku, odkud se později rozšířil do dalších zemí světa.

Příprava[editovat | editovat zdroj]

Do sklenice na frapé (vysoká rozšiřující se s uchem, o objemu cca 0,25 l) se vhodí 3–4 kostky ledu, zalijí se trochu mlékem (možno i kondenzovaným). Do další nádoby dáme lžičku instatní kávy, 2,5 lžičky cukru, 1,5 velkého panáka studené vody. Vše rozmícháme buď ručním mixérem nebo protřepeme v šejkru a vlijeme na led s mlékem. Ke konzumaci se používá brčko nebo také dvě: úzké na pití, tlusté na míchání a na zbytek bohaté pěny.

Frapé je podobná ledová káva, do té se však místo ledu vkládá zmrzlina.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Frappé coffee na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]