Fallout 3

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Fallout 3
Fallout 3 logo.jpg
Fallout 3 logo.jpg
Vývojář Bethesda Games Studios
Vydavatelé Bethesda Softworks
ZeniMax Media
Design Emil Pagliarulo (vedoucí designer)
Todd Howard (executivní producent)
Istvan Pely (vedoucí umělec)
Producent Todd Howard
Skladatel Inon Zur
Série Fallout
Engine Gamebryo
Poslední verze 1.7.0.3 (31. červenec 2009)
Platformy Microsoft Windows
PlayStation 3
Xbox 360
Datum vydání Spojené státy americké 28. říjen 2008

Evropská unie 30. říjen 2008
Austrálie 30. říjen 2008

Spojené království 31. říjen 2008
Žánr FPS RPG
Módy Single-player
Hodnocení BBFC: 18
CERO: Z
ESRB: M
OFLC: MA15+
OFLC: R16
PEGI rating PEGI 18
USK rating USK 18
Média Blu-ray
DVD
Steam
Systémové požadavky Minimální
* 2,5 GHz (X2)
* 1GB RAM (XP)/2GB (Vista)
* 256GPUi (DirectX 9.0c) Doporučené
* 3 GHz (X2)
* 2 GB RAM(XP) / 2.5 GB (Vista)
* 512 MB GPUi (DirectX 9.0c)
Ovládání Myš+Klávesnice (Gamepad)
Webové stránky http://fallout.bethsoft.com/
Data mohou pocházet z datové položky.

Fallout 3 je počítačová hra typu RPG vydaná roku 2008 jakožto třetí díl série her Fallout. Tvůrcem hry je společnost Bethesda Softworks a vydavatelem Zenimax. Hra byla vydána pro PlayStation 3, Windows a Xbox 360.

Fallout 3 se odehrává v roce 2277, 36 let po událostech z Fallout 2 a 200 let po nukleární apokalypse, která zdevastovala svět. Hra vezme hráče do role obyvatele Vaultu 101, přístřeší pro přeživší k ochraně malého počtu lidí během nukleárního spadu.

Po vydání Fallout 3 obdržel velmi pozitivní ohlasy od kritiků a Game of the Year ocenění, chválící zejména otevřený konec gameplaye a flexibilní character-leveling systém. NPD Group odhaduje že Fallout 3 se prodalo přes 610 000 kopií během prvního měsíce od vydání v říjnu 2008. Hra se prodávala lépe než předchozí hra od Bethesdy Softworks, The Elder Scrolls IV: Oblivion, které se prodalo téměř 500 000 kusů v prvním měsíci. Hra také obdržela podporu když Bethesda vydala stahovatelné add-ons (přídavky) pro hru.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Hra se odehrává ve Washingtonu D.C. v roce 2277. Na město, přilehlé okolí (známé pod pojmem "Capital Wasteland - Velká pustina") a celé území USA v roce 2077 dopadlo několik atomových bomb a z USA se stane pustina. Ještě před touto událostí, společnost Vault-Tec nabízí lidem ochranu v protiatomových krytech nazývaných Vaulty. Všechny tyto kryty jsou následně uzavřeny na stálo. Tato informace je však jen oficiální zástěrkou, ve skutečnosti jsou Vaulty jen veliký experiment, a téměř každý má nějakou zvláštnost. (například Vault 13 se měl otevřít až po 200 letech, na rozdíl od ostatních padesáti). Na začátku hráč po útěku svého otce opustí Vault 101 a vydá se na putování Velkou pustinou, ve hře je nejvíce zajímavé, že vývoj postavy se formuje podle toho jak se hráč rozhoduje, koho zabíjí, co má za vybavení... Po opuštění Vaultu pátrá po informacích o svém otci, objeví město Megaton - kde má možnost deaktivovat jadernou bombu, získá vlastní dům nebo luxusní apartmán v Tempenny Tower

Datadisky neboli DLC (Downloadable Content)[editovat | editovat zdroj]

Operation Anchorage[editovat | editovat zdroj]

Hráč narazí toulkami Pustinou na rádiový signál Odpadlíků Bratrstva oceli (Outcasts). Jakmile hráč dorazí na základnu Odpadlíků, je seznámen s problémem. Odpadlíci narazili na zamčený bunkr, do kterého se dostane pouze ten, kdo projde válečnou simulací osvobození Anchorage na Aljašce od čínských komunistů. Vy, jako vlastník Pip-Boye 3000, jste nyní strategickým partnerem a jedině vy můžete otevřít bunkr, ve kterém si můžete vzít některé nové zbraně a zbroje. Mezi nové zbraně patří Gaussova puška, Trench knife a meč čínského generála. Nové zbroje jsou energozbroj T-51B v zimním provedení a čínský stealth armor.

The Pitt[editovat | editovat zdroj]

Během putování po troskách D.C. hráč narazí na rádiový signál jakéhosi Wehrnera. Poté, co hráč dorazí na místo signálu, musí pozabíjet 3 nájezdníky z Pittu. Poté se seznámí s Wehrnerem, který chce osvobodit Pitt(sburg) od nájezdníků. Hráč zde má během svého putování možnost přidat se k dvěma stranám - buďto na stranu otrokáře Ashura nebo vzbouřených otroků, nové zbroje : Radiation armor - jedna z nejlepších zbrojí během celé hry, vše probíhá v pozadí ocelářského města.

Broken Steel[editovat | editovat zdroj]

Pokračování hlavního úkolu v základním Falloutu. Hráč se po dvou týdnech po aktivování projektu čistota probouzí v Citadele. Jelikož je projekt spuštěn a je potřeba totálně zlikvidovat Enklávu. Na hráče čekají nové mise, objekty, zbraně a zbroj. Nová zbroj je Enclave Hellfire armor. Nová zbraň je Heavy Incinerator a Tesla Cannon. Úroveň postavy byla zvýšena na 30. level.

Point Lookout[editovat | editovat zdroj]

Hráč zde má za úkol najít v Marylandu dceru ženy, která Vás požádá v Pustině o pomoc. Tento datadisk je považován za nejlepší přídavek, který vyšel. Je zde mnoho nových charakterů, zbraní a dalších věcí, stejně jako v každém přídavku. Nové zbraně jsou dvouhlavňová brokovnice, sekera, Lever-action rifle a meč čínského generála. Na nové zbroje jsem nenarazil, snad jenom na Tribalský oděv a konfederační klobouk.

Mothership Zeta[editovat | editovat zdroj]

Hráč během své bezcílné cesty narazí na podivný rádiový signál. Při cestě ho unesou mimozemšťané. Hráč je nucen se prostřílet a za pomoci dalších unesených lidí překonat nátlak vetřelců. Nové zbraně jsou Alien Atomizer, Alien Disintegrator a Dron Cannon. Nové zbroje jsou následující: Gemini-Era Spacesuit a Samurai Armor.

Ve všech přídavcích jsou také nové perky a achievementy.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]