Evan Handler

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Evan Handler
alt =
Handler na party po udílení Zlatých glóbů, 2009
Narození 10. ledna 1961 (54 let)
USA Queens, New York, USA
Manžel/ka Elisa Atti (2003–současnost)
Oficiální web http://www.evanhandler.com

Evan Handler (* 10. ledna 1961, New York, USA) je americký herec a spisovatel židovského původu.[1] Mezi jeho nejznámější role patří ztvárnění Harryho Goldenblatta v seriálu Sex ve městě a Charlieho Runkla v seriálu Californication.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Narodil se v New York City jako syn specialistky na dušení zdraví Enid Irene a majitele reklamní agentury Murry Raymonda Handlera. Vystudoval střední školu Hendrick Hundson High School v newyorské čtvrti Montrose a později hereckou konzervatoř Juilliard School. Školu však opustil v roce 1980, když mu byla nabídnuta role ve filmu Večerka (Taps).

V roce 2003 se oženil s italskou chemičkou Elisou Atti, se kterou vychovává dceru Sofii Clementinu Handler, která se jim narodila 17. ledna 2007.[2]

Herectvi[editovat | editovat zdroj]

Během své herecké kariéry se objevil v následujících dramatech a sitcomech: Odpočívej v pokoji, Zákon a pořádek, Západní křídlo, Miami Vice, Sex ve městě, Studio 60, Ed, Přátelé, Ztraceni a 24 hodin. Spoluúčinkoval v sitcomech televize ABC Však ty víš a Hot Properties a hrál v neúspěšném sitcomu televize FOX s názvem Woops!. V roce 2000 ztvárnil Larryho Fine v biografickém filmu The Three Stooges. V současné době (2010) hraje v televizním seriálu Californication, kde ztvárňuje postavu Charlieho Runkla, jenž je nejlepším přítelem a agentem hlavní postavy Hanka Moodyho, kterého ztvárnil David Duchovny.

Spisovatelství[editovat | editovat zdroj]

Kromě herectví je Handler rovněž spisovatel. Jeho první kniha Time On Fire: My Comedy of Terrors je autobiografickým vyprávěním jeho osobního boje s akutní myeloidní leukémií, kterou prodělal zhruba v 25 letech. Jeho druhá kniha s názvem It's Only Temporary...The Good News and the Bad News of Being Alive byla vydána v květnu 2008.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Evan Handler na anglické Wikipedii.

  1. ESKENAZI, Joe. ‘Sex and City’ player amuses Emanu-El with discourse on Judaism, body hair [online]. Jewish Weekly, 2005-12-16, [cit. 2010-05-27]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Have You No Decency, Sir? [online]. Huffington Post, [cit. 2010-05-27]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]