Emily Osmentová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Emily Osment)
Skočit na: Navigace, Hledání
Emily na premiéře filmu Hannah Montana. v dubnu 2009

Emily Jordan Osmentová (nepřechýleně Osment, * 10. března 1992 v Los Angeles, Kalifornie, USA) je americká herečka a zpěvačka.

Život a dílo[editovat | editovat zdroj]

Jejími rodiči jsou Michael Eugene Osment a Theresa Osmentová. Její bratr je Haley Joel Osment (hrál ve filmu Šestý smysl) a Emily se stejně jako on vydala na hereckou dráhu. Už jako malá hrála v reklamách, ale na vrchol se dostala rolí Lily Truscottové v seriálu Hannah Montana. Dokonce nazpívala duet If I Didn´t Have You s kolegou z Hannah Montany Mitchelem Mussem (Oliver). V roce 2002 hrála ve filmu Spy Kids 2, kde si zahrála Gerti Gigglesovou a o rok později ve Spy Kids 3 opět Gerti. V roce 2007 hrála ve filmu Haunting Hour: I don´t think about it (Hodina duchů, nemysli na to) a v roce 2009 v Hannah Montana: the movie, kde hrála opět Lilly Truscottovou. V tomtéž roce hrála ve filmu Dadnapped (Táta v trapu) spolu s Davidem Herniem (Wizards of Waverly place) a Moisesem Ariasem (Hannah Montana).

Na konci roku vydala své EP - All right wrongs (Všechny správné chyby, nejznámější písní z něj je All the way up.

Později vydala i své druhé album Fight Or Flight se singly jako je Lets be Friends, Love Sick a řadu dalších. V roce 2010 natáčela poslední řadu Hanny Montany (Hannah navždy) a vydala se na svou vlastní pěveckou dráhu.Poslední film který Emily natočila byl Cyberbully neboli kyberšikana. V roce 2013 se připravuje další film s názvem Kiss me.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Emily Osment ve Wikimedia Commons