Desigual

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Desigual (v překladu ze španělštiny znamená „nestejný“) je značka oblečení pocházející ze španělské Barcelony. Vyrábí dámské, pánské i dětské oblečení a různé doplňky. Od roku 2012 vyrábí také boty a od roku 2013 byla do výroby zařazena také kolekce bytových doplňků.

Společnost dosáhla v roce 2011 obrat 560 milionů eur.[zdroj?]. V tomto roce zaměstnávala 3000 lidí z 72 národností.[zdroj?]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Značka vznikla v roce 1984 ve Španělsku, které je v oblasti módy známé pro svůj patchworkový styl, intenzivní barvy, pestrobarevné oblečení a netradiční kombinace barev. Zakladatelem byl návrhář Thomas Meyer, původem ze Švýcarska.

Firmu vede od roku 2002 až do současnosti[kdy?] Manel Adell. V roce 2008 společnost rozšířila své působení do Číny.[zdroj?]

Spolupráce[editovat | editovat zdroj]

Výrobce opakovaně spolupracuje se módním návrhářem Christianem Lacroix, který pro ní tvoří luxusní kolekce. Dalším partnerem značky je cirkus Cirque du Soleil, jejichž společná kolekce je tvořena cirkusovými motivy, malovanými artisty a pestrými barevnými variacemi.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]