Darker than Black

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Darker than Black
黒の契約者
(Dáká Zan Burakku)
Žánr Akční, science fiction,noir
Cílová skupina šónen
Manga
Darker than Black
Autor Tensai Okamura
Ilustrátor Nokija
Nakladatelství Japan Kadokawa Šoten
Publikováno od 20072008
Manga
Darker than Black: Shikkoku no Hana
Autor Kouta Hirano
Ilustrátor Juždi Iwahara
Nakladatelství Square Enix
Publikováno od 20092009
TV anime
Darker than Black
Autor Tensai Okamura
Režisér Tensai Okamura
Studio Mainichi Broadcasting System
Tokyo Broadcasting System
Vysíláno od 5. květen 200724. listopad 2009
OVA
Beneath the Fully Bloomed Cherry Blossoms
Autor Tensai Okamura
Režisér Tensai Okamura
Studio BONES
Vysíláno od 26. březen 200826. březen 2008
OVA
Darker than Black Gaiden
Autor Tensai Okamura
Režisér Tensai Okamura
Studio Bones
Vysíláno od 27. leden 201021. červenec 2010

Darker than Black je japonský animovaný seriál vytvořený Tensaiem Okamurou. Vznikly dosud dvě série. První (Darker than Black: Kuro no Keiyakusha) o 25 dílech byla vysílána od 5. května až 28. října 2007. Druhá série (Darker than Black: Ryūsei no Gemini) má 12 dílů byla vysílána od 8. září do 24. listopadu 2009).

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Kuro no Keiyakusha[editovat | editovat zdroj]

Li Shunsheng − mladý student, který přijíždí z Číny do Japonska. V žádném případě. Li je kontraktor. Muž bez citů, který má zvláštní schopnosti. Jeho prací je likvidovat další kontraktory podle přání lidí. Kontraktoři jsou totiž bezcitné loutky, které udělají pro lidi cokoli. Jenže, je to opravdu tak? Odkud se vlastně kontraktoři vzali? A co jsou zač Loutky?[1]

Ryūsei no Gemini[editovat | editovat zdroj]

Pokračování se odehrává v Rusku dva roky po události z první série. Tentokrát je příběh především o dívce Suou, které se změní celý život potom, co se nejprve její kamarádka a pak ona sama změní na kontraktora. Zůstane úplně sama, když potkává neopečovávaného Hei, který se k ní zrovna nejlépe nechová. Jejich vztah zesílí, ale každý si své problémy řeší sám.[2]

Gaiden[editovat | editovat zdroj]

Děj je zasazen do doby mezi první a druhou sérií. Hei a Yin jsou na útěku před syndykátem a opouštějí Tokio.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

Hei[editovat | editovat zdroj]

Hlavní hrdina seriálu a kontraktor BK-201, známý též jako "Černý smrťák". Do Tokia přijel jako čínský výměnný student Li Shunsheng. Jeho schopností je používání elektřiny. Na rozdíl od jiných kontraktorů nemusí za použití své schopnosti platit žádnou daň (každý kontraktor za použití své schopnosti něco udělat, jako například lámat si prsty či vykouřit cigaretu).

Yin[editovat | editovat zdroj]

Její pravé jméno je Kirsi. Patří do Heiova týmu. Je loutkou bez citů, která dokáže pomocí vody vidět a sledovat danou osobu. Postupně si vytvoří určité citové pouto k Heiovi.

Mao[editovat | editovat zdroj]

Kontraktor, který dokáže ovládnout těla zvířat. O své pravé tělo přišel a žije v těle kočky. Stejně jako Yin, patří do Heiova týmu.

Carmine[editovat | editovat zdroj]

Neboli Havoc, vyrůstala spolu Heiem, Ba a Amber. Poté co se z ní stala kontraktorka získala schopnost vytvořit vákuum čímž zabila tisíce lidí v Jiho-Americké válce ale za cenu toho že musela pít krev dětí. Posléze přišla o své schopnosti a ztratila paměť a ocitla se na Bulharském venkově kde začala žít normální život. Tam jí ovšem za nějaký čas našla M16 která jí chtěla vrátit schopnosti tím že jí přivede k Bráně pekel. Heiovi se jí ovšem podaří zachránit, poté co jí mučí aby mu vyzradila informace o jeho ztracené sestře(Bai) se rozhodne aby jí dovedl k Bráně pekel, část vzpomínek se jí vrátí bohužel nic o jeho sestře si nepamatuje a jediné co chce je aby jí Hei zabil což neudělá a společně utíkají ovšem někdo jí zabije třemi ledovými hroty vraženými do hrudi. Hei jí ještě odvede do postraní uličky kde Carmine umírá.

Huang[editovat | editovat zdroj]

Jediný lidský člen Heiova týmu. Jde o bývalého policistu. Nenávidí kontraktory a chová se k ostatním členům chladně, ale později se vztahy s nimi zlepší.

Misaki Kirihara[editovat | editovat zdroj]

Velitelka policejní sekce 4, která se zabývá kontraktory. Pronásleduje BK-201.

Suou Pavlichenko[editovat | editovat zdroj]

V druhé sérii je druhou hlavní postavou. Je 13letá ruská dívka, která má bratra-dvojče Shiona, který je kontraktor. O Shiona začnou mít zájem určité skupiny a Suou si s ním spletou. Suou se nakonec připojí k Heiovi a Maovi.

July[editovat | editovat zdroj]

Malý chlapec, "panenka", který v první sérii spolu s kontraktory November 11 a April pracoval pro MI6. Po jejich smrti se však připojí k Heiovi a Suou.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Darker than Black: Kuro no keiyakusha (TV seriál) (2007), ČSFD.cz
  2. Darker than Black: Ryuusei no Gemini | Anime Akihabara