Dátá masála

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Dátá masála nebo také Masala chai (hindsky मसाला चाय, anglicky spice tea) je indická směs koření, používaná k dochucení černého čaje. Zpravidla se používá k výrobě tzv. indického bílého čaje, nazývaného také Yogi čaj, kde jeho další přísadou je mléko. Indický bílý čaj nemá nic společného s bílým čajem, což je určitý druh čaje.

Dátá masála

Složení[editovat | editovat zdroj]

Existují také další přísady (fenykl, pomerančová kůra).

Příprava indického bílého čaje

Výroba indického bílého čaje[editovat | editovat zdroj]

Ingredience

  • 0,5 litru vody
  • 0,5 litru mléka (ale nejlépe kozího nebo z lamy, má pak plnější chuť)
  • 1,5 čajové lžičky černého čaje
  • 2 čajové lžičky Dátá masály
  • třtinový nebo obyčejný cukr (dle chuti), lze nahradit medem

Postup

Do vroucí vody přidáváme postupně Dátá masálu, černý čaj a cukr. Vše vaříme 1 minutu. Pak přidáme mléko a necháme znovu vzkypět. Nakonec se čaj scedí a podává se zásadně teplý. Sladí se cukrem nebo medem.

Druhá verze: Směs koření (nejlépe vše čerstvě nadrtit) skořice, zázvor, hřebíček, kardamon (nutno nadrtit ze semínek nejlépe) bílý pepř, koriandr, muškátový oříšek, pomerančová kůra (nejlépe strouhaná z obchodu) namícháme tak, že před přidáním kardamonu a pomerančové kůry je nejvíce cítit skořice, po ní koriandr a po něm zázvor. Na dva litry asi jedna malá sklenice na panáka (0,01-0,02 litru). Do hrnce za ucho přivázat sáček černého čaje, na dva litry asi 15 lžiček hnědého cukru (na vyrovnání skořice a zázvoru, výsledkem je pálivě sladká chuť). Asi po 5-10 minutách přidáme na dva litry 250g smetany (12%). Vaříme, dokud se část smetany nesrazí na povrchu (asi 10-20 minut), na mírném ohni (aby bublinky nerozbíjely sraženou smetanu). Po vysrážení smetany ji nabereme lžičkou a vyhodíme pryč. Směs potom nejlépe několikrát necháme protéct přes sítko a odstraníme koření. Podáváme za tepla nebo úplně studenou, cukr na dně lahve není na škodu, když se usadí, tak je masala nejchutnější.

Verze ze státu Kerala: Příprava jednoho šálku: šálek mléka zahříváme. Než začne mléko vařit, přidáme 1-2 lžičky kvalitního černého čaje a necháme vzkypět. Přidáme půl lžičky Dátá masály a opět necháme vzkypět, nadzvedneme z plotýnky, krouživým pohybem promícháme a naposledy necháme vzkypět. Směs přelijeme přes husté sítko a podle chuti můžeme osladit. Pijeme teplé! A je to vynikající.

Léčivé využití[editovat | editovat zdroj]

Vyrovnává tělesnou teplotu, mobilizuje dýchací cesty, stabilizuje krevní tlak a je vhodný při kašli.