Brno hlavní nádraží

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Brno hlavní nádraží
Pohled na staniční budovu
Pohled na staniční budovu
Stát ČeskoČesko Česko
Kraj Jihomoravský kraj Jihomoravský
Město Brno Brno
Souřadnice
Brno hlavní nádraží
Red pog.png
Brno hlavní nádraží
Provozovatel dráhy SŽDC
Kód stanice 332957
Tratě 240, 244, 250, 260, 300, 340
Nadmořská výška 205 m n. m.
V provozu od 1839
Zabezpečovací zařízení elektromechanické
Dopravních kolejí 10 (z toho 4 kusé)
Nástupišť (hran) 6 (10)
Prodej jízdenek ano
Návazná doprava tramvaj, v noci autobus

Brno hlavní nádraží je nejdůležitější osobní nádraží v krajském městě Jihomoravského kraje Brně. Je v provozu již od roku 1839 a řadí se tak k nejstarším v České republice. Nachází se jižně od historického jádra města, za Nádražní ulicí. Do nádraží, kterým prochází trasa prvního železničního koridoru, jsou zaústěny železniční tratě celkově ze sedmi směrů. Nádraží má šest nástupišť a je důležitým dopravním uzlem. Přímo před ním se nachází tramvajový terminál.

Tratě[editovat | editovat zdroj]

Přesun nádraží[editovat | editovat zdroj]

Hlavní nádraží před přestavbou (1901 - 1902)

V současné době se z důvodu stále vyšších nároků na železniční dopravu v Brně mluví o přesunu nádraží na okraj centra města. Současné umístění nádraží v historickém jádru brání jeho dalšímu rozšiřování. Magistrát města již desítky let prosazuje myšlenku přemístit nádraží v rámci nutné celkové rekonstrukce železničního uzlu na jižní okraj centra. Plánuje se vybudovat zcela novou stanici s nástupišti o délce 400 metrů, která by zároveň sloužila jako dominantní prvek zcela nové části městského centra o rozloze asi 200 ha. Projektu se však dostává i nemalé kritiky. Je mu vytýkáno zejména – oproti současnému stavu – horší pěší dostupnost centra, nedostatečné napojení na MHD a poukazuje se i na určité technické nedostatky. Proto bylo některými skupinami a jednotlivci navrženo několik alternativních variant modernizace či úpravy současného nádraží včetně řešení celého železničního uzlu. Spektrum těchto alternativních variant sahá od rekonstrukce stávajícího nádraží a jeho odlehčení zavedením vlakotramvají až k faktické novostavbě přibližně na stejném místě. Objevil se i kompromisní návrh městské rychlodráhy s ponecháním starého nádraží jen pro vlaky regionální dopravy, který byl však v říjnu 2009 odmítnut. Po tomto rozhodnutí se zase intenzivněji uvažuje o dřívější výstavbě severojižního kolejového diametru.

V říjnu 2009 bylo také rozhodnuto o pozastavení financování přestavby železničního uzlu Brno na dva roky. Na téma přesunu nádraží proběhlo ve městě i referendum, většina se vyslovila pro zachování nádraží v centru, kvůli nízkému počtu hlasujících však není rozhodnutí závazné.

V roce 2010 bylo z důvodu stabilizace rozpočtu a snížení rozpočtového schodku rozhodnuto o pozastavení veškerých aktivit s přesunem souvisejících.

V listopadu 2011 brněnský magistrát zrušil územní rozhodnutí na soubor staveb, který odsun zahrnuje, a věc vrátil stavebnímu úřadu Brno-střed k novému projednání. Magistrát rozhodoval o odvoláních lidí, firem i občanských sdružení proti záměru víc než rok.[1] V prosinci 2011 skupina architektů nabídla svůj návrh jako alternativu k plánům brněnského magistrátu na odsun nádraží. Inspirovali se přitom aktivitou koalice Nádraží v centru.[2] Roku 2012 vytvořil nejlevnější řešení, s rovnými nástupišti ve středu města přímo u tramvají, s autobusovým nádražím pod kolejištěm na Nových sadech, Ing. Procházka.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Magistrát v Brně zrušil územní rozhodnutí k odsunu nádraží
  2. Podívejte se, jak by mohlo vypadat nové nádraží v centru Brna

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Logo Wikimedia Commons
Wikimedia Commons nabízí obrázky, zvuky či videa k tématu
Brno hlavní nádraží
Trať 240 Brno - Jihlava (km traťový: 143,496)
BSicon lBHF.svg
vzdálenost: 104 km
Trať 244 Brno - Moravské Bránice - Hrušovany nad Jevišovkou
BSicon lBHF.svg
vzdálenost: 63 km
Trať 250 Havlíčkův Brod - Břeclav - Kúty (km traťový: 143,496)
vzdálenost: 121 km
Havlíčkův BrodBSicon KBHFl.svgBSicon STRq.svgBSicon STRq.svg
BSicon lBHF.svg
vzdálenost: 59 km
Trať 260 Brno - Česká Třebová (km traťový: 91)
BSicon lBHF.svg
vzdálenost: 91 km
Trať 300 Brno - Přerov (km traťový: 0,000)
BSicon lBHF.svg
BSicon STRq.svgBSicon STRq.svgBSicon KBHFr.svgPřerov osobní nádraží
vzdálenost: 88 km
Trať 340 Brno - Uherské Hradiště (km traťový: 0,000)
BSicon lBHF.svg
vzdálenost: - km