Bottarga

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Bottarga z parmice

Bottarga je sušený kaviár. Pochází ze zemí kolem Středozemního moře a tradice výroby sahá až do dob před naším letopočtem. Bottarga se vyrábí z ušlechtilých ryb, jako je parmice, tuňák nebo mník mořský. Jikry těchto ryb se ukládají do formy s mořskou solí, kde se jikry lisují a vysychají několik týdnů. Bottarga se následně překryje včelím voskem pro uchování mimořádného aroma.

Bottarga má slanou chuť s výraznější příchutí mandlí a ryb. Bottargou lze dochutit mnoho pokrmů. Lanýže můžete nahradit strouhanou bottargu v omeletě nebo těstovinách. Jako předkrm můžete podávat plátek bottargy pokapaný citrónovou šťávou.

Vyhlášená bottarga se vyrábí z parmice. Tato bottarga má bohatou a lákavou chuť, kterou je obtížné k čemukoliv přirovnat. Bottraga se též vyrábí z tuňáka a dalších mořských ryb. Ostatní bottargy vynikají svojí jemností.

Bottarga stejně jako ostatní mořské produkty je bohatá na prospěšné látky pro náš organismus. Bottarga obsahuje spoustu minerálů a vitamínů. Bottarga obsahuje také známé nenasycené mastné kyseliny omega 3.