Bistro

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Berlínské bistro
Samostatně stojící bistro
Mobilní bístro vytvořené z přívěsu
Bistro jako pokračování restaurace rychlého občerstvení Thajsko
Exotické bistro

Bistro někdy také občerstvení je prodejní místo pro prodej jídel a nápojů kolemjdoucím zákazníkům. Vybavením a sortimentem se nachází mezi jednoduššími kiosky a komfortnějšími restauracemi rychlého občerstvení.

Stavební uspořádání[editovat | editovat zdroj]

Stavebně může jít o samostatnou stavbu, součást nějakého komplexu staveb nebo dočasné zařízení: mobilní kontejner nebo maringotka. Vždy se nachází výškově v úrovni okolního terénu. Běžnými místy výskytu bister jsou sportovní objekty jako koupaliště, lyžařské sjezdovky, autodromy. V těchto místech může být bistro ve stejné budově se šatnami, pokladnou pro výběr vstupného a technickým zázemím areálu. Samostatně stojící budovy najdeme spíše v rozsáhlejších areálech typu ZOO, botanických zahrad, v sousedství stavebních památek (hrady, zámky).

Charakteristické znaky, organizace prodeje[editovat | editovat zdroj]

Bistro (Občerstvení) díky rozměrům poskytuje také zázemí prodavačům, kterých bývá na rozdíl od kiosků několik. Přesto tento model jednoznačně definuje, že obsluha zůstává uvnitř provozních prostor, zákazníci jsou venku, do provozovny nevstupují. Obsluha se děje prostřednictvím prodejních okének ve stěně provozní budovy. Na provozní budovu zpravidla navazuje plocha se stoly pro konzumaci jídel i nápojů. Alespoň část této plochy bývá zastřešená. Veškerá jídla a nápoje jsou podávány v jednorázovém nádobí (papírové a plastové misky, kelímky) a jsou k nim nabízeny i jednorázové plastové příbory. Pro snazší udržení hygieny jsou i dochucovací prostředky (majonéza, hořčice, cukr) prodávány v jednoporcovém balení. Velké množství odpadu z obalů si vynucuje instalaci většího množství rozměrných odpadkových košů. Koše jsou jedním z poznávacích znaků rychlého občerstvení.

Typický sortiment rychlého občerstvení v Česku[editovat | editovat zdroj]

Jsou to především jídla, která je možné uchovávat chlazená nebo zmražená a tepelně se upravují v okamžiku spotřeby. Například ohřívané a opékané uzeniny, grilovaná kuřata, hranolky, langoše, párky v rohlíku. V letním období bývá doplňkem sortimentu točená zmrzlina. Současně s tím bývá v nabídce i sortiment typický pro kiosky: cukrovinky, průmyslově plněné bagety. Nabídka nápojů běžně obsahuje mimo nealkoholických nápojů, plechovkového a lahvového piva také alespoň druh čepovaného piva (z KEG sudů).

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]