Barva žluti

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
454. epizoda seriálu Simpsonovi
Barva žluti
The Color Yellow
Epizoda: 13-21
Kód epizody: MABF06
Premiéra: USA21. února 2010
Česko25. listopadu 2010
Scénář: Billy Kimball
Ian Maxtone-Graham
Režie: Raymond S. Persi
Gaučový gag: Simpsonovi skočí do plaveckého bazénu, ale ke gauči doplavou jen Marge, Bart, Lisa a Maggie. Homer se topí na začátku.
Hosté: Wren T. Brown

Barva žluti (anglicky The Color Yellow) je 13. epizoda 21. série amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Premiéru v Americe měla 21. února 2010. V Česku měla premiéru 25. listopadu 2010. Scénář napsal Billy Kimball a Ian Maxtone-Graham. Epizodu režíroval Raymond S. Persi.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Líza má do školy vytvořit rodokmen Simpsonových, jenže když začne pátrat o svých předcích tak najde sen samé gaunery, zloděje a dokonce i vrahy! Ale najde se ještě jeden světlý bod rodiny Simpsonovích - Elízu Simpsonovou ze šedesátých let 20. století. Líza najde její deník na půdě a zjistí že Elíza patřila, mezi skupinu lidí kteří pomáhaly otrokům utíkat do Kanady a také to že Elíza tehdy pomáhala jejímu prvnímu otrokovy Virdžilovy dostat se do Kanady. Homer, ale líze strčí deníček do ventilační šachty. Líza, ale večer dostane lstí deníček zpátky. Líza se dočetla že Elíze v zámku na bálu Kolonela Burnce a spěchala do stájí pro svého otroka Vergila a cestou na Sever je pronásledovaly dva hlídači, jenže když Líza s napětím čte tak se jí deníček rozpadne na prach. Marge a Líza se tedy vydají do knihovny, aby se poptaly o nějaké knížce o Elíze. Žádnou knihu od Elízy nenajdou, ale najdou jednu (kuchařku) od Elíziny matky. V kuchařce je kromě podivných receptů také příběh, který je přiložen k jednomu z receptů. Tam se dozví, že se hlídačům nakonec nepodařilo Elízu a Vyrgila dopadnout. Podařilo se jim natrefit na potulný cirkus. Dostaly se domů k Elízyným rodičům. Její otec (Hyram) nechtěl mít nic společného s otroky, ale nakonec Vyrgilovy podařilo Hyrama přesvědčit jeho "sladkými kolečky". Přišel den, kdy Líza měla přednes svůj projekt. Všichni byly s příběhu nadšeni, až na Milhouse. Ten měl také jeden deníček - Milhouse van Houtena. Ten zaslechl ve stejný den hádku z rodiny Simpsonových. V domě tehdy byl Kolonel Burnc s Hyramem a Kolonel přesvědčoval Hyrama aby mu řekl, kde vězní jeho otroka Hyrama, do toho se vmísí Elíza a Colonel ji přesvědčil, aby svému otci nebránila říct mu kde se Hyram skrývá. Líza je s tohoto příběhu velmi smutná… Nakonec jí ale děda Abe řekne, že se nakonec Elízyna matka postavila za Vyrgila a odvedla ho do Kanady, zamilovaly se do sebe a žily zde spolu.