Assassin's Creed: Rogue

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Assassin's Creed: Rogue
Vydavatel Ubisoft Entertainment
Série Assassin's Creed
Platformy PlayStation 3
Xbox 360
Microsoft Windows
Módy multiplayer videohra
PEGI rating PEGI 18
USK rating USK 16
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/en-us/games/assassins-creed-rogue.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.
Logo Assassin's Creed: Rogue

Assassin's Creed: Rogue (dříve pod krycím podnázvem Comet) je další pokračování v herní sérii Assassin's Creed, tentokrát s podtitulem Rogue neboli Tulák. Děj se odehrává nejvíce v New Yorku, Říčním Údolí a v Severním ledovém oceánu, v letech 1752 až 1761, během sedmileté války. Hra vyšla na staré generaci konzolí jako jsou PS3 a Xbox 360 11. listopadu 2014 v USA a 13. listopadu tohoto roku globálně. Dále vyšla tato hra 10. března 2015 na PC. Bojový systém je podobný jako Assassin's Creed IV: Black Flag.

Assassin's Creed: Rogue je zasazen mezi období třetího a čtvrtého dílu, tedy do Koloniální Ameriky. Rozdíl od čtvrtého dílu je, že se nevydáváte za piráta, který se až později přidá k bratrstvu, ale za asasína, kterého jisté události donutí přidat se k templářům, kteří jsou úhlavní nepřátelé asasínů. Příběh má dovyprávět jak to bylo před Assassin's Creed III. Hra je také jistým způsobem spojena s Assassin's Creed: Unity (Shay zabije Charlese Doriana, otce Arna - hlavního hrdiny v AC:Unity). Hra bude třetím a posledním dílem zapadajícím do Kenway Family ságy.

Hlavní postavou je asasín Shay Patrick Cormac, který se ale v roce 1756 stane templářem. Shay je kapitánem lodi zvané Morrigan.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Shay Cormac v upoutávce na Assassin's Creed: Rogue

Hra je hrána za Shaye Cormica a začíná na Severním Atlantiku během sedmileté války. Shay začíná jako asasín. Vlastní loď Morrigan a je zároveň kapitánem této lodi. Časem (v roce 1756) se ale stane templářem. Hráč plní úkoly jako v Assassin's Creed IV - Black Flag a bojuje s Morriganem proti ostatním lodím.

Ve hře se objeví také templář Haytham Kenway, známý především ze hry AC III, jako spojenec Shaye, po tom, co se stane templářem. Dále se zde objevuje Achilles Davenport na začátku hry jako mentor jejich asasínského bratrstva, stejně jako Adéwalé. Ve hře se vyskytují i skutečné postavy známé z historie, jako třeba James Cook, který je ve hře nevědomky spojencem templářů, ale v realitě je znám pro jeho mořeplavecké objevy. Hra se odehrává v letech 17521761.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Vývoj hry začal v březnu roku 2012 pod krycím podnázvem „Comet“. Ubisoft oznámil, že hra vyjde bez multiplayeru. Oznámení o vydání titulu bylo 5. 8. 2014 a vyšla spolu se hrou AC: Unity 11. listopadu 2014 ve Spojených Státech a 13. listopadu globálně. Dále vyjde hra 10. března 2015 i na PC.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Assassin Creed Rogue na anglické Wikipedii.