Assassin's Creed: Rogue

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Assassin's Creed: Rogue
Assassin's Creed: Rogue
Assassin's Creed: Rogue
Vydavatel Ubisoft Entertainment
Série Assassin's Creed
Platformy PlayStation 3
Xbox 360
Microsoft Windows
Módy multiplayer videohra
PEGI rating PEGI 18
USK rating USK 16
Webové stránky http://assassinscreed.ubi.com/en-us/games/assassins-creed-rogue.aspx
Data mohou pocházet z datové položky.

Assassin's Creed: Rogue (dříve pod krycím podnázvem Comet) je další pokračování v herní sérii Assassin's Creed, tentokrát s podtitulem Rogue neboli Tulák. Děj se odehrává nejvíce v New Yorku, Říčním Údolí a v Severním ledovém oceánu, v letech 1752 až 1761, během sedmileté války. Hra vyšla na staré generaci konzolí jako jsou PS3 a Xbox 360 11. listopadu 2014 v USA a 13. listopadu tohoto roku globálně. Dále vyšla tato hra 10. března 2015 na PC. Bojový systém je podobný jako Assassin's Creed IV: Black Flag.

Assassin's Creed: Rogue je zasazen mezi období třetího a čtvrtého dílu, tedy do Koloniální Ameriky. Rozdíl od čtvrtého dílu je, že se nevydáváte za piráta, který se až později přidá k bratrstvu, ale za asasína, kterého jisté události donutí přidat se k templářům, kteří jsou úhlavní nepřátelé asasínů. Příběh má dovyprávět jak to bylo před Assassin's Creed III. Hra je také jistým způsobem spojena s Assassin's Creed: Unity (Shay zabije Charlese Doriana, otce Arna - hlavního hrdiny v AC:Unity). Hra bude třetím a posledním dílem zapadajícím do Kenway Family ságy.

Hlavní postavou je asasín Shay Patrick Cormac, který se ale v roce 1756 stane templářem. Shay je kapitánem lodi zvané Morrigan.

Spojitost mezi Rogue a Unity je taková, že hlavní postava Shay zavraždí Arnova otce z Unity a i v Rogue se budeme moci podívat do Paříže v rámci misí a tím si i nahradíte AC: Unity i na starší konzole a to i se starou mechanikou a soubojovím systémem.,

Shay používá poměrně široké spektrum zbraní, které se mu spolu s ubíhajícím příběhem odemykají. Ze začátku má dvě skryté čepele a hned nato meč s dýkou. Téměř ihned poté získá dvě pistole. Po chvíli hraní získá pušku použitelnou hned na několik způsobů použití - uspávací šipky a berserk šipky, které na zasažené působí tak, že jsou agresivní na okolí a po uplynulém intervalu sami zemřou. Dále také má Shay k dispozici šipky na provaze, díky kterým je schopen věšet oběti na větve. V další etapě odemykání zbraní dokáže Shay používat granáty s širokou škálou typů a použití.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Shay Cormac v upoutávce na Assassin's Creed: Rogue

Hra je hrána za Shaye Cormica a začíná na Severním Atlantiku během sedmileté války. Shay začíná jako asasín trénován Achillem. Mezi asasínské bratrstvo zde patří Liam, Hope Jenson, Kasegowaase a další. Hned na začátku hry získá Shay loď Morrigan a tím se stane jejím kapitánem. Postupně získává od templářů artefakty, které by v jejich rukách mohly být pro lidstvo nebezpečné. V roce 1756 je asasíny zrazen a sám se stane templářem.

Hráč plní úkoly jako v Assassin's Creed IV - Black Flag a bojuje s Morriganem proti ostatním lodím.

Ve hře se objeví také templář Haytham Kenway, známý především ze hry AC III, jako spojenec Shaye, po tom, co se stane templářem. Dále se zde objevuje Achilles Davenport na začátku hry jako mentor jejich asasínského bratrstva, stejně jako Adéwalé. Ve hře se vyskytují i skutečné postavy známé z historie, jako třeba James Cook, který je ve hře nevědomky spojencem templářů, ale v realitě je znám pro jeho mořeplavecké objevy. Hra se odehrává v letech 17521761.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Vývoj hry začal v březnu roku 2012 pod krycím podnázvem „Comet“. Ubisoft oznámil, že hra vyjde bez multiplayeru. Oznámení o vydání titulu bylo 5. 8. 2014 a vyšla spolu se hrou AC: Unity 11. listopadu 2014 ve Spojených Státech a 13. listopadu globálně. Dále vyjde hra 10. března 2015 i na PC.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Assassin Creed Rogue na anglické Wikipedii.