Assassin's Creed: Rogue

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Assassin's Creed Rogue - Signataure by crussong.png

Assassin's Creed: Rogue je nové pokračování v Assassin's Creed herní sérii s podtitulem Rogue neboli Tulák. Děj se odehrává v Severním ledovém oceánu, v letech 1752 - 1761, během sedmileté války. Hra vyšla zatím jen na staré generaci konzolí(PS3 a Xbox 360). PC verze je plánovaná na rok 2015. Bojový systém je podobný jako AC: Black Flag. Assassin's Creed: Rogue je zasazen mezi období třetího a čtvrtého dílu, tedy do Koloniální Ameriky, rozdíl od čtvrtého dílu je, že se nevydáváte za piráta, který se později přidá k bratrstvu, ale za asasína, kterého jisté události donutí přidat se k templářům (úhlavní nepřátelé asasínů). Příběh má dovyprávět jak to bylo před Assassin's Creed III. Hra bude třetím a posledním dílem zapadajícím do Kenway Family ságy.

Hlavní postavou hry je 21letý asasín Shay Patrick Cormac, který se ale později stane templářem.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hra začíná na Severním Atlantiku, během sedmileté války, kde se ocitnete na lodi s názvem Morrigan, jako kapitán musíte bojovat s loděmi a plnit úkoly jako v Assassin's Creed IV - Black Flag. Ve hře se objeví také templář Haytham Kenway, známý především ze hry AC III , jako spojenec Shaye. Hra se odehrává v letech 1752 - 1761.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Vývoj hry začal v březnu roku 2012 pod krycím názvem "Comet". Ubisoft oznámil, že hra vyjde bez multiplayeru. Oznámení o vydání titulu bylo 5. 8. 2014 a vyšla spolu se hrou AC: Unity 11. listopadu 2014 ve Spojených Státech a 13. listopadu globálně. Dále by hra měla vyjít na začátku roku 2015 i na PC.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Assassin Creed Rogue na anglické Wikipedii.