Age of Empires III

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Age of Empires III
Vývojář Ensemble Studios
Vydavatel Microsof Game Studios
Design Bruce Shelley
Série Age of Empires
Platformy Microsoft Windows XP
Datum vydání 18. října 2005 (USA a Kanada)
4. listopadu 2005 (EU)
Žánr Realtimová strategie
Módy multiplayer videohra a hra jednoho hráče
PEGI rating PEGI 12
USK rating USK 12
Média CD-ROM (3), DVD (1)
Systémové požadavky procesor 1,4 GHz, 256 MB RAM, 64 MB grafická karta
Ovládání klávesnice, myš
Data mohou pocházet z datové položky.

Age of Empires III (AoE III) je počítačová hra v žánru realtimové strategie. Byla vyvinuta společností Ensemble Studios a vydána společností Microsoft Game Studios (dceřiná společnost Microsoftu) 18. října 2005. Děj se odehrává v období 16. – 19. století při kolonizaci Ameriky. Hra nově umožňuje stavbu železnice nebo uzavření spojenectví s indiánskými kmeny. K dispozici je osm evropských národů, a to Nizozemci, Francouzi, Britové, Němci, Turci, Španělé, Portugalci a Rusové.

Datadisky[editovat | editovat zdroj]

Age of Empires III: The War Chiefs[editovat | editovat zdroj]

17. října 2006 byl ke hře vydán datadisk Age of Empires III: The War Chiefs, který přinesl tři hratelné indiánské kmeny a to Irokéze, Aztéky a Siouxe. Byly přidány také nové jednotky a funkce.

Age of Empires III: The Asian Dynasties[editovat | editovat zdroj]

Age of Empires III The Asian Dynasties (TAD) je druhým datadiskem k realtimové strategické hře Age of Empires III vývojářů firmy Ensemble Studios. Na rozdíl od datadisku The War Chiefs zde nepřibyly nové americké národy, ale jak už název vypovídá, byly zde přidány civilizace Asiatů konkrétně Čína, Japonsko a Indie. V datadisku se objevily nové způsoby hraní (např. systém King of the Hill známý z AOC) a nové asijské mapy. Asijské civilizace mají také možnost uzavření „spojenectví“ s Evropany prostřednictvím tzv. konzulátu, ve kterém je možné projímání evropských vojáků. Přibyli zde také noví žoldáci a domorodé kmeny. Samozřejmostí je i v tomto datadisku možnost hraní přes Ensemble Studios Online - ESO. Ke hraní je potřeba původní hra Age of Empires III.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]