3 Inches of Blood

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
3 Inches of Blood
3 Inches of Blood
3 Inches of Blood
Základní informace
Původ Kanada Vancouver, Britská Kolumbie, Kanada
Žánry Heavy metal, Trash Metal, Speed Metal, Power Metal
Aktivní roky 1999 - současnost
Vydavatelé Minion
Roadrunner
Century Media
Website 3 Inches of Blood
Současní členové
Cam Pipes
Justin Hagberg
Shane Clark
Ash Pearson
Dřívější členové
Jay Watts
Geoff Trawick
Rich Trawick
Bobby Froese
Sunny Dhak
Matt Wood
Brian Redman (zemřel v roce 2009)
Alexei Rodriguez
Jamie Hooper
Nick Cates
Některá data mohou pocházet z datové položky.

3 Inches of Blood (3IoB) je kanadská heavy metalová kapela z Vancouveru (Britská Kolumbie) založená v roce 1999. Jsou ovlivněni kapelami z doby, která je známá jako Nová vlna britského heavy metalu (na přelomu 70. a 80. let). Těmito kapelami jsou například Iron Maiden či Judas Priest. Před vznikem 3IoB, Cam Pipes a Justin Hagberg byli členy v black metalové kapele Allfather. Když bylo Pipesovi 10 let, zpíval ve školním pěveckém sboru.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Začátky a éra Battlecry Under a Wintersun[editovat | editovat zdroj]

V kapele nejdříve působil Jamie Hooper jako zpěvák před příchodem Cama Pipese. Hooper, Sunny Dhak a Bobby Froese se shodli na názvu 3 IoB a poté přichází Cam Pipes. Ten slyšel jejich EP v domě klávesisty Steve Bayse, jeho dlouholetého přítele a bývalého spoluhráče. Původně byl Pipes požádán přidat jeden hlas do kapely, ale nakonec se stal stálým členem kapely po výsledcích, které se ukázaly, že jsou přesně podle vkusu celé kapely. Jejich debutové album Battlecry Under a Wintersun bylo nahráno v roce 2002 a vydáno ve spolupráci s Teenage Rampage a Fashion Before Function. Toto album bylo později remasterováno a vydáno již novou nahrávací společností kapely - Minion Music. Album zůstalo téměř bez povšimnutí, dokud se Minion nerozhodli dát je jako předskokany na turné s platinovou rockovou kapelou The Darkness. Touto zkušeností si získali hodně pozornosti, kritiky a uznání ve světě metalu, a kapela v roce 2004 podepsala smlouvu s nahrávací společností Roadrunner.

Advance and Vanquish[editovat | editovat zdroj]

V roce 2004 opouštějí kapelu bratři Trawickovi - bubeník a basista - Geoff a Rich. Matt Wood doom/sludge/noise kapely Goatsblood z Vancouveru a Brian Redman je nahrazují. I kytaristé Sunny Dhak a Bob Froese skupinu opustili krátce po nahrávání v červenci 2004, poněvadž "jim turné zabíralo veškerý čas a oni si potřebovali vyřešit určité osobní záležitosti". Byli rovněž zavázáni s Bloodstone Press, ovšem to již dnes neplatí a spolu s Mikem Payette (který byl třetím ze čtyř akcionářů Bloodstone Press) a Mattem Woodem (který je také ex-členem 3IoB od července 2005 - byl nahrazen Alexei Rodriguez), založili rockovou kapelu Pride Tiger.

Kapela hraje styl více orientovaný na 70. léta NVBHM, když Wood prohlásil: "Nejsem metalista. Nikdo z nás není. Jsem si jistý, že jestli jste studoval 3 Inches of Blood, mohl jste si vybrat, ke komu ve skutečnosti patříme, že? ". Sunny Bobbyho nahradili Justin Hagberg a Shane Clark. Roadrunner udělal perfektní reklamu, a skladba "Deadly Sinners", kterou obsahuje druhá deska Vanquish and Advance se objevila na mnoha CD sampler, kompilacích a dokonce i ve třech videohrách (Tony Hawk: Underground 2, Saints Row 2, a Brutal Legend). Začne velký tiskový humbuk okolo kapely, který hodně zapůsobil na vzrůst jejich popularity, která stoupla i díky turné v srpnu 2005 Road Rage (s kapelami jako Machine Head a Chimaira). Tak 3IoB získali mnohem více fanoušků.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]