Tato stránka je zamčena pro neregistrované a nové uživatele

Šablona:TfD

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Template-info.svg Dokumentace   [Zobrazit] [Editovat] [Historie stránky] [vyprázdnit paměť]

Šablona slouží k označení šablon a jejich navržení na smazání. Zkratka „TfD“ pochází z anglického „Template for Deletion“: šablona navržená ke smazání.

Pro navržení na smazání „článků z hlavního prostoru WP“ nebo „jiných stránek“ použijte šablonu {{AfD}} (z anglického „Article for Deletion“).

Po založení „podstránky s diskusí o smazání“ ji nezapomeňte vložit též do seznamu aktuálních diskusí: To aby o se návrhu dozvěděli i ostatní wikipedisté, z jednoho sledovatelného místa, a vůbec se tak mohli do diskuse zapojit.

Použití

 1. Otevřete "šablonu ke smazání" k editaci, na začátek jejího kódu vložte
  {{subst:TfD}}
  tedy tak, aby TfD byla zobrazena i na stránkách, které tu šablonu označovanou ke smazání používají, tzn. nikoli do vnitřku <noinclude> bloku. (Pro další příklady za „šablonu ke smazání“ uvažujme {{Infobox okresy USA}})
 2. Takto upravenou "šablonu ke smazání" uložte, i s šablonou TfD vloženou do ní,
 3. a poté tam na její stránce klikněte na vzniklé tlačítko Vytvořit diskusní podstránku, kterým otevřete k editaci novou diskusní podstránku.
  (předvyplněný název podstránky neměňte, není důvod. Bude například „Wikipedie:Diskuse o smazání/Šablona:Infobox okresy USA“)
 4. Do vytvářené diskusní podstránky vyplňte příslušné údaje,
  (zejména nakopírujete název šablony, jako odkaz v titulku nové kapitoly, dále argumenty pro navrhované smazání pod „Doporučená řešení“)
 5. takto dopněný zdrojový kód diskusní podstránky uložte, abyste editovanou podstránku opravdu založili.
  (s již existující "diskusní podstránkou o smazání" se už na stránce "šablony ke smazání" to tlačítko nezobrazuje, cedule TfD se změnila. Zkuste se na stránku „šablony ke smazání“ podívat znovu, přohlížečem ji znovu načtěte, refresh.)
 6. Odkaz na ni, na právě vytvořenou diskusní podstránku, pak přidejte i do seznamu aktuálních diskusí, do kapitoly Stránky navržené ke smazání.
  (WP umí pomocí lomítka i relativní odkazy, a protože se diskuse má zobrazit právě na její nad-stránce, stačí například jen {{/Šablona:Infobox okresy USA}}, tedy právě název založené podstránky.)

Vliv

Šablona zařazuje stránky do Kategorie:Stránky navržené ke smazání.

Souvsející šablony